Закончи предложение про кролика: Jane has got a .............................Jane's ......................... is ..........................It isn't ..............................It can ............................It can't ........

Закончи предложение про кролика: Jane has got a ............................. Jane's ......................... is .......................... It isn't .............................. It can ............................ It can't ...............................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jane has got a rabbit. Jane's rabbit is white. It isn't black. It can play with a ball. It can't swim.