Закончи предложения, выбрав правильный вариант. A/ Do B/ Does 1. … you jump well? 2. … your friend like lemons? 3. … your pet live with you? 4. … you eat in the morning? 5. … you have a red pen? 6. … Ann and Sam live in the par...

Закончи предложения, выбрав правильный вариант.  A/ Do B/ Does  1. … you jump well?  2. … your friend like lemons?  3. … your pet live with you?  4. … you eat in the morning?  5. … you have a red pen?  6. … Ann and Sam live in the park?  7. … he have a dirty shirt?  8. … your friend ride a horse?  9. … she like apples?  10. … tigers like cabbage?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 do 2 does 3 does 4 do 5 do 6 do 7 does 8 does 9 does 10 do