Закончи вопросы, которые приятель задал Рою расспрашивая его о путешествии по Европе. 1. Were you ___ in January? - Yes, I was. 2. ___in March? - No, I wasn't. 3. ___in Paris? - Yes, I was. 4. ___in July? - Yes, I was. 5. ___in...
Закончи вопросы, которые приятель задал Рою расспрашивая его о путешествии по Европе. 1. Were you ___ in January? - Yes, I was. 2. ___in March? - No, I wasn't. 3. ___in Paris? - Yes, I was. 4. ___in July? - Yes, I was. 5. ___in Berlin___? - No, I wasn't. 6. Were___October? - Yes, I was. 7. ___in London? - No, I wasn't.
Ответ(ы) на вопрос:
1. Were you in France in January? - Yes, I was. 2.Were you in Germany in March? - No, I wasn't. 3.Were you in Paris? - Yes, I was. 4.Were you in Switzerland in July? - Yes, I was. 5.Were you in Derlin In March?- No, I wasn't. 6.Were you in Portugal in October? - Yes, I was. 7. Were you in London? - No, I wasn't.