Закончите предложения, выбрав нужный вариант.1. She plays tennis… . 2. She is playing tennis … . 3. She has … played tennis. 4. She played tennis … . 5. She will play tennis … . a) at this moment, b) last month, c) every Monday...

Закончите предложения, выбрав нужный вариант. 1. She plays tennis… . 2. She is playing tennis … . 3. She has … played tennis. 4. She played tennis … . 5. She will play tennis … . a) at this moment, b) last month, c) every Monday, d) next week, e) just.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. She plays tennis… c) every Monday. 2. She is playing tennis …a) at this moment . 3. She has e) just. … played tennis. 4. She played tennis …b) last month, . 5. She will play tennis d) next week,
Гость
1.-с 2.-a 3.-e 4.-b 5.-d