Замените буквы на цифрами   А)THREE+FOUR=SEVEN   Б)NINE-FOUR=FIVE    В)SEVEN+SEVEN=TWENTY     Г)FIVE-FOUR=ONE+ONE=TWO     Д)TWO×TWO=THREE      E)TOC×TOC=ENTRE

Замените буквы на цифрами    А)THREE+FOUR=SEVEN    Б)NINE-FOUR=FIVE     В)SEVEN+SEVEN=TWENTY      Г)FIVE-FOUR=ONE+ONE=TWO      Д)TWO×TWO=THREE       E)TOC×TOC=ENTRE
Гость
А) 3 + 4 = 7. Б) 9 - 4 = 5 В) 7 + 7 = 20  Г) 5 - 4  = 1 + 1 = 2 Д) 2 x 2 = 3 Е) Здесь не цифры.
Гость
а) 3+4=7 б) 9 - 4= 5 в) 7+7=14 г) 5-4=1+1=2