Замянице выдзеленыя словы синонимами Шчасце не салавей: у кишэню не пасадзиш Хто не зведау горкага не пазнае и салодкага Не вер сказу а вер паказу Словы даведки бяда, справа, шчасце, размова, радасць

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я так поняла, что надо заменить словами даведки Думаю так: горкага-бяда; салодкага-радасць; сказу- размове; паказу-справа;