Записать по 3 предложения в будущем продолженном и будущем совершенном временах

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I will be reading a book the whole evening tomorrow. He won" t be fixing the window from 3 till 4 tomorrow. Will we be going to the museum ? I will have eaten my lunch by 3 o'clock tomorrow . She won"t have translated the article by noon tomorrow . Will he have swum in the ocean by 4 o"clock tomorrow ?