Записаць словы у давальным и месных склонах хваля,студня,,лыжня,сцюжа,шаша,лодка,сустрэча,рыбка,мара,вадзица,вопратка,конница,фигура

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Д.с. (каму? чаму?) хвалі, студні, лыжні, сцюжы, шашы, лодцы, сустрэчы, рыбцы, мары, вадзіцы, вопратцы, конніцы, фігуры М.с. (аб кім? аб чым?) аб хвалі, аб студні, аб лыжні, аб сцюжы, аб шашы, аб лодцы, аб сустрэчы, аб рыбцы, аб мары, аб вадзіцы, аб вопратцы, аб конніцы, аб фігуры