Запишите предложения с краткой формой глагола will. Запишите предложения в отрицательной и вопросительной формах. 1. You will go to the countryside. 2. I will go in for sport.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. You'll go to the countryside You won't go to the countryside Will you go to rhe countryside? 2. I'll go in for sport. I won't go in for sport. Will you go in for sport?
Гость
You won't go to the countryside. Who'll go to the countryside? I won't go in for sport. Who'll go for in sport?