Заполни пропуски словами из списка!!!!! yellow,like,at,that,very This is my room.Look 1).....my computer.It"s 2)....... nice.My armchair is 3) .......... and brown.This is my toy box and 4).......... is my TV.I 5)............. ...

Заполни пропуски словами из списка!!!!! yellow,like,at,that,very This is my room.Look 1).....my computer.It"s 2)....... nice.My armchair is 3) .......... and brown.This is my toy box and 4).......... is my TV.I 5)............. my room.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. at 2. very 3. yellow 4. that 5. like
Гость
1) at 2) very 3)yellow 4)that 5)like