Заполни таблицу, написав каждое прилагательное в сравнительной и превосходной степени. прилагательное сравнительная степень превосходная степень big bigger the biggest regular wonderful hot good few strong

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Wonderful more wonderful the most wonderful Hot hotter the hottest Good better the best Few fewer the fewest Strong stronger the strongest Regular more regular the most regular