Заполни таблицу по абрасцу.find , foind , didnt find ,read              ,                     , look,                     ,       ,draw,                  ,                  ,go,                       ,                          ...

Заполни таблицу по абрасцу.find , foind , didnt find ,read              ,                     , look,                     ,       ,draw,                  ,                  ,go,                       ,                          ,make,                ,                , lay,           ,                           , do            ,                , feed,                ,                    , rum,                ,   .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Read read didn't read Look looked didn't look Draw drew didn't draw Go went didn't go Make made didn't make Lay lied didn't lay
Гость
Read read didn't read  Look looked didn't look Draw drew didn't draw Go went didn't go Make made didn't make Lay lied didn't lay