Влвстивості:1.Неспадкова(модифікаційна)2.Спадкова Об'єкт змін 1Фенотип у межах норми реакції
2.Генотип
Фактор виникнення1.Зміни умов навколишнього середовища2.Рекомбінація генів внаслідок злиття гамет, кросинговеру та мутаційУспадковування ознак1.Не успадковується (лише норма реакції) 2.Успадковується тільки в статевих клітинах (гаметах)Значення для особини 1.Адаптація до умов навколишнього середовища, підвищення життєздатності 2.Корисні зміни призводять до виживання, шкідливі — до загибеліЗначення для виду 1.Сприяє виживаннЮ 2.Призводить до появи нових популяцій, видів в результаті дивергенціїРоль в еволюції 1.Адаптація організмів 2.Матеріал до природного відборуФорма мінливості 1.Групова 2.Індивідуальна, комбінованаЗакономірність 1 .Статистична (варіаційний ряд)2.Закон гомологічних рядів спадкової мінливості