Заверши историю. Используя глаголы в соответствующей форме. My Favourite Sport I love many sports, but my favourite sport always 1(be) skating. I first 2(begin) skating when I was eight. We 3(live) in...

Заверши историю. Используя глаголы в соответствующей форме. My Favourite Sport I love many sports, but my favourite sport always 1(be) skating. I first 2(begin) skating when I was eight. We 3(live) in Norway then. I always 4(remember) the lights of the skating rink and my Dad who 5(help) me. He 6(explain) me what 7(do) and 8(make) me 9(smile) when I 10(fall) on the ice. Three years later we 11(move) to Florida, and then for many years I 12(not skate) because Florida is a hot place. Now I 13(live) in Canada. I 14(skate) since I 15(come) here.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)is 2)began 3)lived 4)remember 5)helped 6)explained 7)did 8)made 9)smiled 10)fell 11)moved 12)didn't skate 13)am living 14)have skated 15)came