Збіраюць дзеці лісце. Яно злятае з дрэу. Дзіцячые далонькі Асенні ловяць спеу. Знайдзіце назоунікі, вызначце, якімі членамі сказа яны з,яуляюцца, і адпаведна падкрэсліце

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
дзеци - дзейник (падкрэслиць адной рыскай), лисце, дрэу, дзицячые, асенни, спеу - даданые члены сказа ( падчеркнуть волнистой линией),   далоньки - дзейник (падкрэслиць адной рыскай)