(зделайте вопрасительные вопросы !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) 1). Ten days agoPam drewa a snake in her aldum (What?) 2).Last summer Jim swam in the sea (Where?) 3).Miss Chatter went to Tinylast weekend (did?) 4).Martin gave me a ni...

(зделайте вопрасительные вопросы !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) 1). Ten days agoPam drewa a snake in her aldum (What?) 2).Last summer Jim swam in the sea (Where?) 3).Miss Chatter went to Tinylast weekend (did?) 4).Martin gave me a nice book of fairy tales for you (Why?)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What days ago... И так далее