Здравствуйте, помогите пожалуйста перевести текст. Спасибо. 1. Привет, меня зовут Женя. 2. Мне 12 лет. 3. Я из Звенигорода. 4. Мой адрес: Улица Садовая, дом, квартира. 5. Мой номер телефона 8945 765 4321 6. В моей семье 4 чело...
Здравствуйте, помогите пожалуйста перевести текст. Спасибо.
1. Привет, меня зовут Женя.
2. Мне 12 лет.
3. Я из Звенигорода.
4. Мой адрес: Улица Садовая, дом, квартира.
5. Мой номер телефона 8945 765 4321
6. В моей семье 4 человека
7. Моего папу зовут Евгений и ему 34 года.
8. Мою маму зовут Ольга и ей 35 лет
9. Моему младшему брату 1 год и его зовут Глеб
10. Я из России
11 Москва столица России
11 В Москве туристы смогут увидеть красивые парки, музеи , театры и другое.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Hi, my name is Zhenya. 2. I am 12 years old. 3. I am from Zvenigorod. 4. My address: Street Garden, house, apartment. 5. My phone number 8945 765 4321 6. In my family, 4 persons 7. My dad named Eugene and his 34 years. 8. My mother's name is Olga and she was 35 years old 9. My younger brother 1 year and his name is Gleb 10. I am from Russia 11 Moscow the capital of Russia 11 In Moscow tourists can see beautiful parks, museums, theaters and more.
Гость
. Hello , my name is Jenya
2. I am 12
3. I am from Zvenigorod
4.My address is Sadovaya street ...., apt..
5. My telephone number is 8945 765 4321
6. My family consisits of four people.
7. My father's name is Yevgenii, he is 34
8. My mother's name is Olga, she is 35
9. My younger brother is 1 and his name is Gleb.
10. I am from Russia.
11. Moscow is the capital of Russia
12.In Moscow tourists can see beautifull parks, museums, theatres etc.