Үзең яшәгән шәhәр авыл турында хикәя яз Это татарский язык помогите срочно 4-10 предложений нужно написать текст который на вверху про мой город Если что я в казане живу

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Минем яраткан шэхэрем-Казан. Мин казанда туып устем,щунда тэпи йори башладым,беренче сузлэремне эйттем. Минем очен казан шэхэре бик якын. Казан истэлекле урыннарга, ял паркларына бик бай.     Минемчэ уз туган ягынны яратырга, анын блэн горурланырга кирэк . Мин дэ узем шундый ямьле, матур шэхэр-Казанда тууым белэн горурланам. Мин  казан шэхэрен яратам!