Земляны насып над старажытным пахаваннем. Лёд, яки пакрывау зямнялую паверхню у далёкия часы. Вялики камень, пакрыты ледавиком. Дзень шанавання памяци у продкау, яки адзначаецца вясной. Дужы и высоки чалавек. Восеньский дзень ...

Земляны насып над старажытным пахаваннем. Лёд, яки пакрывау зямнялую паверхню у далёкия часы. Вялики камень, пакрыты ледавиком. Дзень шанавання памяци у продкау, яки адзначаецца вясной. Дужы и высоки чалавек. Восеньский дзень памяци продкау. Працяглы адрэзак часу, звычайна большы за тысячагоддзе. ---- Пожалуйста зделойте это по - Моя радзима Беларусь. Пожалуйста приз --- 70 балов!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
курган, лядник, валун, вяликдзень, век.