Знайдзице памылки ва утварэнни и ужыванни дзеепрыслоуяу. Запишыце выправленныя сказы. 1. Гледзячы на вяселыя твары сяброу, сэрца напауняецца радасцю. 2. Восенню, пасля дажджу, идучы дадому, на мне не было сухой нитки. 3. Заста...

Знайдзице памылки ва утварэнни и ужыванни дзеепрыслоуяу. Запишыце выправленныя сказы. 1. Гледзячы на вяселыя твары сяброу, сэрца напауняецца радасцю. 2. Восенню, пасля дажджу, идучы дадому, на мне не было сухой нитки. 3. Застаючыся адна, жанчына сабралася з думками. 4. Ад'ехаушы киламетрау дзесяць ад горада, можна пабачыць вяличныя дубы. 5. Сады стаяць, набраашы ад расы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Калі глядзіш на вясёлыя твары сяброў, сэрца напаўняецца радасцю. 2. Восенню, пасля дажджу, я ішоў дадому і на мне не было сухой ніткі.  3. Застаўшыся адна, жанчына сабралася з думкамі.  4. Калі ад'ехаць кіламетраў дзесяць ад горада, можна пабачыць вялічныя дубы.  5. Сады стаяць, набракнуўшы ад расы.