Знайдзице прыметники разам з назоуниками. Пастауте пытанни да прыметникау. Абазначце канчатки прыметникау и назоуникау. Скончылася летняя спека. У цихи адвячорак плывуць па блакитным небе вераснёвыя аблоки. Сытыя дрэвы калышуць...
Знайдзице прыметники разам з назоуниками. Пастауте пытанни да прыметникау. Абазначце канчатки прыметникау и назоуникау. Скончылася летняя спека. У цихи адвячорак плывуць па блакитным небе вераснёвыя аблоки. Сытыя дрэвы калышуць листотай.Прайшоу ужо час имкливага росту. З лесу патыхае сырой травой. Зямля рыхтуецца аддаць усе свае багацци и заслужана адпачыць.
Ответ(ы) на вопрос:
Спёка (якая?) летняя; адвячорак (яки?) тихи; небе (яким?) блакитным; аблоки (якия?) вераснёвыя; дрэвы (якия?) сытыя; росту (якога?) имкливага; травой (якой?) сырой; багацци (чые?) свае.