Знайдзіце ў тэксце аднакаранёвыя словы. Вакол ляснога азярца сабраўся выключна лісцёвы лес: асіна, чаромха, ясень, рабіна,бяроза. Дрэвы стаяць, пазіраюць у люстра вады і ціха радуюцца: колькі золата назапасілі! Ноччу тут цішыня...

Знайдзіце ў тэксце аднакаранёвыя словы. Вакол ляснога азярца сабраўся выключна лісцёвы лес: асіна, чаромха, ясень, рабіна,бяроза. Дрэвы стаяць, пазіраюць у люстра вады і ціха радуюцца: колькі золата назапасілі! Ноччу тут цішыня таксама. Хіба можа алень прывядзе да вады аленіху. Доўга яны будуць стаяць у месячным святле і слухаць, як ападае на ваду жоўты ліст.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
лисцёвы-лист,алень-алениху.