Знайсцi корань прыстауку у словах: злiзаць, убегчы, увезцi, уехаць, панесцi, падлiць, паехаць, пабегчы?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
злізаць - прыстаўка з-, корань ліз убегчы - прыстаўка у-, корань бег увезці - прыстаўка у-, корань вез уехаць - прыстаўка у-, корань ех панесці - прыстаўка па-, корань нес падліць - прыстаўка пад-, корань лі паехаць - прыстаўка па-, корань ех пабегчы - прыстаўка па-, корань бег