Зразок сплаву магнію з міддю масою 27 г обробили надлишком розчину хлоридної кисло

Зразок сплаву магнію з міддю масою 27 г обробили надлишком розчину хлоридної кислоти. Виділився газ об’ємом 16,8 л (н. у.). Обчисліть масову частку міді в сплаві.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дано: m(cплаву Mg+Cu) = 27 г V(H2) = 16.8 л Знайти: ω(Cu) - ? M(Mg) = 24 г/моль Vm = 22,4 л/моль Хлоридна кислота буде реагувати тільки з магнієм, який міститься у сплаві. Знаходимо масу магнію за рівнянням реакції: х г                                16,8 л Mg + 2HCl = MgCl2 + H2 1 моль                         1 моль 24 г                              22,4 л  х = m(Mg) = 24 г×16,8 л/ 22,4 л = 18 г  Знаходимо масу міді: m(Cu) = 27 г - 18 г = 9 г Обчислюємо масову частку міді: ω(Сu) = m(Cu)/m(cплаву Mg+Cu) ω(Cu) = 9 г/27 г = 0,3333 або 33,33% Відповідь: 33,33%