Учебное пособие: Методичний матеріал по викладанню алгебри
ЗМІСТ
Урок – 1. Поняття про вектори. Абсолютна величина вектора і напрям
Урок – 2. Рівність векторів. Розв’язування вправ
Урок – 3. Координати вектора
Урок – 4. Розв’язування вправ. Самостійна робота
Урок – 5. Додавання векторів
Урок – 6. Додавання векторів (продовження)
Урок – 7. Додавання векторів (продовження)
Список використаної літератури
УРОК – 1 Тема уроку. ПОНЯТТЯ ПРО ВЕКТОР. АБСОЛЮТНА ВЕЛИЧИНА ВЕКТОРА І НАПРЯМ
Мета уроку. Увести поняття вектора, абсолютна величина й напрям вектора, а також розв’язати вправи.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Навчальні посібники і ТЗН. 1)кодоскоп; 2)кодопозитиви; 2)діапроек- тор; 4) фрагменти з діафільму ” Вектор ”.
ХІД УРОКУ
І. Повторення вивченого матеріалу (фронтальне опитування на кодоскопі).
1). Які відображення площини на себе називається рухом (перемі- щенням)? Перерахувати відомі вам види переміщення.
[симетрія відносно точки, симетрія відносно прямої, поворот, паралельне перенесення].
2). Дати означення напряму на площині.
[Наочно паралельне перенесення означають як перетворення, при якому точки зміщуються в одному і тому самому напряму на одну і ту саму відстань, або точки зміщуються вздовж паралельних прямих ( або прямих які збігаються) на одну й ту саму відстань].
3). Яке відображення площини на себе називається паралельним пере- несенням?
4). Яке відображення площини на себе називається паралельним пере- несенням?
[Паралельне перенесення задається формулами:
x'=x+a, y'=y+b ].
5). Скільки різних паралельних перенесень задають дві різні точки? [A(x1 ;y1 ), B(x2 ;y2 ) переходять при паралельному перенесенні у точки A'(x1 +a;y1 +b), B'(x2 +a;y2 +b)].
Розв’язати задачу на тотожне відображення.
Дано відрізок AB. Побудувати образ цього відрізка
а) При паралельному перенесенні, який переводить точку A у точку В.
AB]. [AB AB].
б) При повороті на 0o навколо вибраної поза відрізком AB точки. [AB
в) Чи являється довільне переміщення тотожнім відображенням, якщо відомо,що воно переводить точку А в точку В, а також В в точку В, тобто АВ АВ? [Ні, бо при будь-якому розміщенні осі симетрії з віссю AB на площині знайдуться точки, які не переходять самі в себе, а тотожне відображення є перетворення всієї площини на себе, яка будь-яку точку площини відображає на себе].
Паралельне перенесення задано формулами x=x+2, y=y+3. Знайдіть координати точок N' і M', в які переходять точки N(1;2), M(2;1) при паралельному перенесенні. Побудувати точки N і N ', M і M'; кожну пару точок з’єднайте відрізком.
Демонструю на кодоскопу мал. 1, який складається з кодоплівок: система координат, із двох пар точок N і N', M і M'. Одержаний малюнок показує, що при даному паралельному перенесенні точки змістилися за паралельними прямими на однакову відстань. Пропоную учням цю властивість довести, тобто, що чотирикутник NN'M'M – паралелограм. Для доведення вправи необхідно згадати з учнями означення й властивість паралелограма, формули координат середини відрізка.
--> ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ <--