1. Де розташовується черепашка молюсків?? 2. З чого утворюється черепашка молюсків?

1. Де розташовується черепашка молюсків?? 2. З чого утворюється черепашка молюсків? 3. Якої форми буває черепашка у молюсків? Подскажите пожалуйста! Кто на сколько сможет ответить, срочно нужно!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Одна з характерних особливостей молюсків — мінералізована черепашка(мушля), форма та будова якої відрізняються у представників різних класів. У більшості сучасних головоногих мушля редукована. Черепашка скл із: 1.верхівки 2.завитки 3.вустя Основна маса черепашки складається з вуглекислого кальцію, який утворює середній та внутрішній шари. Середній шар – фарфороподібний – утворений пластинками з вуглекислого кальцію, які розташовані перпендикулярно до поверхні черепашки. Внутрішній перламутровий шар утворений розташованими в декілька шарів вапняними пластинками, між якими лежать шари органічної речовини. В цих структурах відбувається переломлення променів, внаслідок чого перламутр блищіть та переливається різними кольорами.