1. Match the word with the explanation. considerable to think about sth carefully rent before you make a decision opposite to have a special opinion about sb a great deal large in size, amount or degree prejudice to say or deci...

1. Match the word with the explanation. considerable to think about sth carefully rent before you make a decision opposite to have a special opinion about sb a great deal large in size, amount or degree prejudice to say or decide what you think is true consider unreasonable opinion about sth guess to pay money regularly to use a house, a room or an offi ce, etc.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
если перевести, то вот: 1. Матч слово с объяснением.значительное тщательно подумать о sthаренды, прежде чем принять решениенапротив, имеют особое мнение о Сбмногие интернет большие размеры, количество или степеньущерба сказать или решить, что вы считаете истинойсчитают необоснованным мнение о sthдумаю, чтобы регулярно платить деньги, чтобы использовать дома, комнаты или офиса, и т. д. ну у меня так получилось. сори. переводила по слову. поэтому без смысла(((