1. Позначити рядок, у якому не всі слова належать до форм дієслова. А Працював би, купують, заспіваймо. Б Будемо говорити, обступаючи. В Розуміючи, надісланий, ховаючи. Г Учити, навчивши, учіння. 2. Позначити рядок, у якому всі...

1. Позначити рядок, у якому не всі слова належать до форм дієслова. А Працював би, купують, заспіваймо. Б Будемо говорити, обступаючи. В Розуміючи, надісланий, ховаючи. Г Учити, навчивши, учіння. 2. Позначити рядок, у якому всі дієслова є інфінітивами. А Охопити, побачити, ішов. Б Говорити, спати, сміятися. В Сидіти, наїжачитися, діждалися. Г Малювала, стежити, махати. 3. Позначити рядок, у якому не всі слова належать до форм дієслова. А Відпускаючи, турбувати, перехідний. Б Спілкуючись, посміхнувся, принісши. В Гордувати, посивілий, серйозний. Г Бігатимете, господарюючи, освітлений. 4. Позначити рядок, у якому всі дієслова є інфінітивами. А Нездужати, нездоровиться, цвіте. Б Летіти, одягати, переконуватися. В Заздрити, цвів, охопити. Г Відпустити, горіти, мила. 5. Безособове дієслово вжито в реченні: А.) Те літо не забулося. Б) Йому пощастило побувати в Криму. В) Чудово пахне трава . Г) Нарешті знайшлося кілька чистих аркушів. 6. Укажіть правильне твердження: А.) Дієслова доконаного і недоконаного виду здебільшого складають видові пари, що відрізняються будовою слова - суфіксами, префіксами, а зрідка наголосами. Б) Неозначена форма дієслова не має категорії виду. В) Безособові дієслова не можуть мати категорії виду. Г) Дієслова теперішнього часу змінюються за особами, числами і родами. 7. Дієслова другої дієвідміни складають рядок: А.) Намочити, оборонити, насмілитись; Б) Оцінити, придавити, зблиснути; В) Поранити, уповільнити, прославитися; Г) Заскочити, обдурити, побороти. 8. Укажіть речення з дієсловом теперішнього часу другої особи множини: А) Ще почуєте про нього не раз. Б) Відчуваєте пахощі лугових трав? В) Прополете моркву, потім поллєте квіти. Г) Будете читати вголос. 9. Укажіть ряд дієслів, які змінюються за особами: А) Порадив, слухаю, зрозумієте Б) Опанував, вітали, росла. В) Розшукаю, спитаємо, знало. Г)Запитую, розкажеш, малюють. 10. Укажіть ряд дієслів, які не мають складеної форми майбутнього часу: А.) Рахувати, здійснювати, відновлювати. Б) Поздоровити, обладнати, утворити. В) Пробувати, перечитувати, зігрівати. Г) Закладати, підбирати, гукнути. 11.Укажіть ряд дієслів, які змінюються за родами: А.) Покричить, сповістив, блукав. Б) Виглянув, задумав, переліз. В) Викине, протримається, розрісся. Г) Братиме, прочитають, кричить. 12. Укажіть ряд дієслів першої дієвідміни: А) Полоти, тонути, заліпити. Б)Стелити, оборонити, ударити. В) Клеїти, зважати, бувати. Г)Сказати, проорати, підписати. 13. Укажіть ряд дієслів другої дієвідміни: А.) Оцінити, заморитися, прибирати. Б)Говорити, задивитися, побачити. В) Стелити, оборонити, впасти. Г)Стирати, білити, виносити. 14.Укажіть ряд дієслів із закінченням -ете: А.) Прибуд..., змел..., підмет..., колиш... . Б) Прибуд..., знайд..., розірв...,, закле... В) Переглян..., вимет..., полегш...., почис... . Г) Довар..., дмухн..., впевн..., закопт... . 15. Дієслова із закінченням –уть (-ють) складають рядок: А) розв'яж.., закінч.., прагн..; Б) відпочин.., усміхн…сь, знайд..; В) змокн.., залиш.., принес; Г) одягн.., свисн.., віддяч..; Д.) перебор.., піднім.., насміл..сь. 16. Укажіть ряд особових форм дієслів: А.) Початися, готувати, плести. Б) Розбиває, несеш, розквітає. В) Посіявши, осиротілий, жартуючи. Г) Може, зробити, знаючи. 17. До І дієвідміни належать дієслова А бути, читати Б стрибати, їсти В відповісти, писати Г думати, міркувати
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.г) 2.б) 3.в) 4.б) 5.в) 6.г) 7.б) 8.б) 9.а) 10.в) 11.в) 12.в) 13.б) 14.г) 15.а) 16.б) 17.г)