1. Прочитайте и озаглавьте текст. 2. Напишите рассказ (состоящий из 7 предл.) о своём любимом времени года.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite season is summer.Summer start a vacation, you can walk all the den.Mozhno walk to the river, walking in summer park. Running barefoot on summer grass. And even if the rain starts, then the rays of the sun will dry you immediately.