1. ... Rex is ... funny. 2. Rex is ... funny puppy. 3. ... Barsik is ... nice. 4. ... Barsic is ... nice little kitten. 5. ... Spot is ... very big...

1. ... Rex is ... funny. 2. Rex is ... funny puppy. 3. ... Barsik is ... nice. 4. ... Barsic is ... nice little kitten. 5. ... Spot is ... very big...1. ... Rex is ... funny. 2. Rex is ... funny puppy. 3. ... Barsik is ... nice. 4. ... Barsic is ... nice little kitten. 5. ... Spot is ... very big dog. 6. We are ... good friends. 7. is ... Ted"s brother ... busy? 8. Is ... Ted"s brother ... busy boy? Расставьте артикли, где они нужны. (На ме...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Rex is funny. 2.Rex is funny puppy. 3.Barsik is nice. 4.Barsic ia a nice little kitten.5.Spot is a very big dog. 5.We are good friends. 6.Is the Ted's brother? 7.Is the Ted's brother a busy boy?