1) Somebody who translates books is... . 2) Somebody who reads books is... . 3) Somebody who teaches pupils is... . 4) Somebody who works at a factory is... 5) Somebody who travels to different countries is ... . 6) Somebod...

1) Somebody who translates books is... . 2) Somebody who reads books is... . 3) Somebody who teaches pupils is... . 4) Somebody who works at a factory is... 5) Somebody who travels to different countries is ... . 6) Somebody who collects different things is ... . 7) Somebody who plays football is a football Помогите решить СРОЧНО НАДО ПАЖАЛУЙСТА
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Translator 2)Reader 3)teacher 4)не знаю( 5)traveler 6)Collector 7) Footballer удачи)
Гость
1. translator. 2. reader. 3. teacher. 4. factory worker. 5. traveler.  6. collector.  7. football player.