1 Составь утвердительные предложения с глаголом "to be" 1. I _____ never happy on a Sunday afternoon. 2. We _____ Scottish. 3. He _____ a pilot. 4. Mayte and Joshua _____ angry. 5. You _____ clever and good-looking. Составь отр...

1 Составь утвердительные предложения с глаголом "to be" 1. I _____ never happy on a Sunday afternoon. 2. We _____ Scottish. 3. He _____ a pilot. 4. Mayte and Joshua _____ angry. 5. You _____ clever and good-looking. Составь отрицательные предложения с "to be" 1. You _____ not Dutch. 2. Gemma _____ at home. 3. Agust and I _____ pleased about it. 4. I _____ not cruel. 5. It _____ good.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
+ 1 am 2 are 3 is 4are 5are - 1 are 2 is 3 are 4 am 5 is