1. У якому рядку до складу словосполучень входять омоніми? А. Легкий птах — легкий шелест, відкрити книгу — відкрити збори. Б. Гострий кут — тупий кут, важка робота — легка робота. В. Величезний дуб — гігантський дуб, хоробрий ...

1. У якому рядку до складу словосполучень входять омоніми? А. Легкий птах — легкий шелест, відкрити книгу — відкрити збори. Б. Гострий кут — тупий кут, важка робота — легка робота. В. Величезний дуб — гігантський дуб, хоробрий воїн — сміливий воїн. Г. Дерев'яна лава — вулканічна лава, ручка дверей — ручка дитини. 2. У якому рядку всі слова власне українські? а) урожай, хлопець, тролейбус, депо, зерно; б) непослух, сузір’я, силует, рушник, зірка; в) озеро, таємниця, гідність, крило, вітряк; г) автобус, м’яч, космос, перемога, скло. 3. У якому рядку всі слова запозичені? а) сніг, казка, день, лебеді, денді; б) депеша, гурт, велетень, душа, колиска; в) дебют, вахта, декада, фауна, гумор; г) голова, дружба, палац, бал, клоун. 4. У якому рядку всі слова загальновживані? а) Україна, коваль, когут, щастя, рука; б) сокіл, майстер, решето, фраза, журі; в) сміх, крига, правиця, кожух, місяць; г) двері, мрія, портфель, відро, неділя. 5. У якому рядку всі слова є терміни? а) суцвіття, святиня, мудрість, біоніка, біль; б) синтез, синус, гіпербола, фонема, ом; в) варення, пошта, морфема, кельта, суть; г) сила, дім, гріх, дифузія, лінгвістика. 6. У якому рядку всі слова застарілі? а) пан, каша, добро, козак, рейтинг; б) мушля, почуття, літо, комедіант, ратай; в) урядник, свічадо, челядь, жупан, рекрут; г) студій, монах, кардинал, гречка, олово. 7. У якому реченні є діалектизми? а) Любіть красу своєї мови, звучання слів і запах слів: це квітка ніжна і чудова коханих батьківських степів (Т. Масенко); б) Тепер Іван був уже легінь, стрункий і міцний, як смерічка, мастив кучері маслом, носив широкий черес і пишну кресаню (М. Коцюбинський); в) Дощ пройшов шовковою ходою і лишив на місті краплі сліз (В. Сосюра); г) Місяць був ясний, блискучий, як золотий турецький ятаган (Григір Тютюнник). 8. У якому реченні є просторічна лексика? а) Жита скосили за два дні, пшениця ще достигала (Ф. Бурлака); б) Десь збоку, у високості закурликали журавлі (В. Калита); в) Усі свої заробітки від сценаріїв я проциндрив на подорожі за кордон (Р. Іванчук); г) Скажи мені правду, мій любий козаче (Т. Шевченко).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Г 2. 3. В 4. Г 5. Б 6. В? (не впевнена) 7. Б 8. В