1. установіть хронологічну послідовність подій: ● битва союзного війська русичів та половців проти монголів на р. калці; ● облога й розорення києва військами хана Батия; ● утворення романом мстиславовичем Галицько­Волинської де...

1. установіть хронологічну послідовність подій: ● битва союзного війська русичів та половців проти монголів на р. калці; ● облога й розорення києва військами хана Батия; ● утворення романом мстиславовичем Галицько­Волинської держави. 2. Якими були напрямки вторгнення орд хана Батия в князівства русі та інших європейських країн під час походу 1239–1242 рр.? 3. дайте визначення понять: ● орда, ● золотоординське ярмо, ● баскаки, ● ярлик, ● улус. 4. дайте відповіді на запитання: ● Які основні події Батиєвої навали на руські землі? ● Як відбувалося захоплення монгольськими ордами києва? ● у чому полягала залежність руських князівств від Золотої орди? 5. серед причин завоювання монголами русі називають: символічний характер влади великого київського князя, на яку не зважали володарі удільних князівств; нехтування удільними князями загальнодержавних інтересів, відсутність єдиної об’єднаної армії; перевага монголів у чисельності; військовому вишколі та озброєнні. Яка з причин, на вашу думку, була найвагомішою?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 1. установіть хронологічну послідовність подій:    1. утворення романом мстиславовичем Галицько-­Волинської держави.     2. битва союзного війська русичів та половців проти монголів на р. калці     3. облога й розорення києва військами хана Батия 5. нехтування удільними князями загальнодержавних інтересів, відсутність єдиної об’єднаної армії 3.ОРда-  войско-стая врагов-кочевников-захватчиков, адинистративно-территориальная единица.  Баскаки- представители одрдынского хана на Руси. Ярлык- ханская грамота, дающая право русским князьям править в своих владениях  Улус ( люди, племя, держава) - название племени, административное образование у степных народов.  Золотоординское ярмо - власть монголо-татарских феодалов на завоеванных территориях.