10 вопросов на английском языке 5 на тему present simple и 5 на тему present continuous помогите пожалуйста срочно надо!! За ранее спасибо)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Pr.S Do you like ice cream? Does she drink coffe? Does he wear black suit? Does your sister play with toys? Do you feel sick sometime? Pr.C Are you playing in tennis now? Am I running here? Is he singing in bathroom? Is Liza sleeping now? Are you feeling good now?