11. Сделай предложения отрицательными: 1. I don’t go fishing fishing in camp. (to go) 2. She doesn’t read books every day. (to read) 3. You ____table tennis every day. (to play) 4. He ___noisy games. (to like) 5. We _____in the...

11. Сделай предложения отрицательными: 1. I don’t go fishing fishing in camp. (to go) 2. She doesn’t read books every day. (to read) 3. You ____table tennis every day. (to play) 4. He ___noisy games. (to like) 5. We _____in the lake in rainy weather. (to swim)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You don't play table tennis every day He doesn't like noisy games We don't swim in the lake in rainy weather А первые два предложения уже отрицательны