15. У якому з поданих речень є обставина причини? А. Над рікою плине вечір, пил спадає край села (В. Сосюра). Б. Од ридань тих заплакати можна (В. Сосюра). В. Пісні пташок лунають дзвінко (В. Сосюра).137 Г. І вже летить зима по...

15. У якому з поданих речень є обставина причини? А. Над рікою плине вечір, пил спадає край села (В. Сосюра). Б. Од ридань тих заплакати можна (В. Сосюра). В. Пісні пташок лунають дзвінко (В. Сосюра).137 Г. І вже летить зима полями на білогривому коні (В. Сосюра). Д. Світ робиться сухий і прагматичний (Л. Костенко). 16. У якому реченні є обставина причини? А. Із самого малечку в словах рідної мови людина відкриває чарівний світ життя (Є. Чак). Б. Завдяки допомозі ми змогли подолати труднощі (з газети). В. На кожному крилі городу росли кущі барвінку (Є. Гуцало). Г. Живе поезія у мові, якої мати вчила нас (М. Рильський). Д. Гідність – це мудра влада тримати себе в руках (В. Сухомлинський). 17. У якому реченні є обставина причини? А. Був Микола від щастя п’яний, від хмільного людського добра (В. Симоненко). Б. Понад самим берегом в’ється в траві стежка через усе село (І. Нечуй-Левицький). В. Плаче тепер білим цвітом мамина вишня в саду (Д. Луценко). Г. Не зоравши, не посієш (нар. творчість). Д. Щира правда всюди куток знайде (нар. творчість). 18. У якому реченні є обставина мети? А. Заради світлого майбуття давайте об’єднаємо зусилля (з газети). Б. Над збудженим селом до ранку горіли електричні вогні (В. Козаченко). В. Ніч впала мороком глибоким (В. Козаченко). Г. На пагорбах біліли невеличкі хатки (М. Стельмах). Д. Вітер в гаї не гуляє, вночі спочиває (Т. Шевченко). 19. Позначте, яким членом речення виступає виділене слово в реченні: «Із мудрості мовчати зростає мудрість дії» (П. Осадчук): А. Підметом. Б. Присудком. В. Означенням. Г. Додатком. Д. Обставиною. 20. Позначте, яким членом речення виступає виділене слово в реченні: «Не повернеться в мене язик назвати генієм того, хто експериментує зі злом» (О. Гончар): А. Підметом. Б. Присудком.138 В. Означенням. Г. Обставиною. Д. Додатком.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
15. Б. Од ридань тих заплакати можна (В. Сосюра). 16. Б. Завдяки допомозі ми змогли подолати труднощі (з газети). 17. А. Був Микола від щастя п’яний, від хмільного людського добра (В. Симоненко). 18. А. Заради світлого майбуття давайте об’єднаємо зусилля (з газети) у 19 і 20 завданнях не вказане виділене слово