1.Дополните предложения словами for или since. 1)I've lived in Vashington ... 1997. 2)Ben has stidied English ... three years . 3)They haven't visited their grandparents ... months. 4)Julie's ill.She's been in bed ... Tuesday. ...

1.Дополните предложения словами for или since. 1)I've lived in Vashington ... 1997. 2)Ben has stidied English ... three years . 3)They haven't visited their grandparents ... months. 4)Julie's ill.She's been in bed ... Tuesday. 5)My dad has dad his new car ... six. 6)It's been ten years ... we moved to Oxford.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Решение: 1) since 2) for 3) for 4) since 5) since 6) for