1)I get up at 7 o'clock in the morning every day 2)I need to take a holiday 3)she works to much Эти предложения в настоящем простом времени.Нужно проспрягать по всем лицам 1,2,3.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I,we,they,you get up at 7 o'clock in the morning every day. He,she,it gets up at 7 o'clock in the morning every day. 2)I,we,they,you need to take a holiday. He,she,it needs to take a holiday. 3)She,he,it works too much. I,we,they,you work too much.