1.примените глагольную на скобках в правильном времени.I ....... (wateh) TV when it began to rain .A. watchingB.was watchingC.am watchingD. watchedE.watch2.ответьте применив слово на скобках предложению (John)A...
1.примените глагольную на скобках в правильном времени.I ....... (wateh) TV when it began to rain .A. watchingB.was watchingC.am watchingD. watchedE.watch2.ответьте применив слово на скобках предложению (John)A.They are JohnesB.They are JohnsC.they're John'sD.they're JohnE.It's John's
Ответ(ы) на вопрос:
1. I was watching TV when it began to rain.
2. It's John's