1)We listened to the teacher 2) Hector painted two pictures 3) Laura got ul early 4)Leyla asked three questions 5)The waiter served us the food 6)Betty hated going to school 7)They collected some old stamps 8)Elias was very rud...

1)We listened to the teacher 2) Hector painted two pictures 3) Laura got ul early 4)Leyla asked three questions 5)The waiter served us the food 6)Betty hated going to school 7)They collected some old stamps 8)Elias was very rude 9)I knocked on the door 10)The cook prepared some pasta 11)Thomas sold his mobile phone 12)The band cancelled the concert. Перевидите на русский языку
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Мы слушали учителя. 2) Гектор нарисовал 2 картинки. 3) Лаура получила (я не знаю что это за слово) рано. 4) Лейла задала 3 вопроса. 5)Официант подал нам еду. 6)Бетти ненавидела ходить в школу. 7)Они собрали старые марки. 8)Элиас был очень грубый. 9)Я постучала в дверь. 10)Повар приготовил немного макарон. 11)Товар продал свой мобильный телефон. 12)Группа отменила концерт