1.What is your friends name?2.How old is he/she?3.Where does he/she live?4.Does he/she like Maths?5.Does he/she like sports?6.What is his/her favourite lesson?7.What does he/she like doing?"

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
хм просто отвечаешь на вопросы про друга\подругу
Гость
1.What is your friends name? My friends name is Natasha 2.How old is he/she? She is  14 year old 3.Where does he/she live? She lives in the center of a five-storey house 4.Does he/she like Maths? Yes,she does 5.Does he/she like sports? Yes,she does 6.What is his/her favouritelesson? Her favourite lesson is History 7.What does he/she like doing?  She like  a crochet