25 баллов хватит? D: Чи вдалося Калитці насправді обманути Невідомого під час обміну фальшивих грошей у вагоні? Яких скупих героїв зарубіжної літератури нагадує вам Герасим Калитка? Які слова цього героя дають надію на те, що...

25 баллов хватит? D: Чи вдалося Калитці насправді обманути Невідомого під час обміну фальшивих грошей у вагоні? Яких скупих героїв зарубіжної літератури нагадує вам Герасим Калитка? Які слова цього героя дають надію на те, що він усвідомив свою найбільшу помилку й зробив відповідний висновок? Знайдіть і прочитайте ці слова. Який момент у творі "Сто тисяч"кульмінаційний? Які проблеми І. Карпенко-Карий порушив у трагікомедії «Сто тисяч»? Чи випадковими іменами І. Карпенко-Карий наділив Калитку {гаманець із грошима), Пузиря {виріб із тонкої гуми, який може луснути під час надування) і Бонавентуру (античний філософ, який вирізнявся красномовністю)? Обґрунтуйте свою думку. Складіть і запишіть план характеристики Герасима Калитки.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Кульмінаційний момент: Боячись, що Параска дізнається про таємницю, Герасим кричить: «Я тобі покажу... я... тебе уб'ю». І Калитка справді може це зробити. Бо він – бездушна люди­на, душу продав нечистому. Проблеми:. В комедії «Сто тисяч» Карпенко-Карий ніби сміючись, а проте серйозно попереджає про небезпеку брудних грошей, які калічать душі, нехтують споконвіч­ними уявленнями про добро і зло, спотворюють моральні основи, від яких залежить здоров'я нації. Актуальність п'єси в тому, що автор показує нам яскраву картинку пореформеної доби, яка дуже схожа з нинішньою. Образ Калитки застерігає, що багатство – це ще не щастя. Слушним з цього при­воду є лист Карпенка-Карого до сина Назара: «Не забувай ніколи високих ідеалів! Ніщо в житті, мій милий сину, не дає такого задо­волення, як хороша, чесна сім'я, котра, крім звичайних своїх інтере­сів і обов'язків, не забуває служіння вищим ідеалам загального добра». Герасим Калитка.Багатий селянин.Прагнення збагатитися.Жадібність, зажерливість, хитрість, грубість, заздрість, лицемірство.Одні - бояться, інші - насміхаються.Груба, лайлива мова."Краще смерть, ніж така потеря" - ставлення до грошей після обману.