5 типов вопросов по английскому к предложению Prestressed concrete is still gaining popularity.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is prestressed concrete still gaining popularity? Is prestressed concrete still gaining or losing popularity? Prestressed concrete is still gaining popularity, isn't it? What is still gaining popularity? What is prestressed concrete gaining?