7. Назовите номер предложения, эквивалентного данному русскому Вашингтон стал крупным культурным и научным центром. 1. Washington is a centre of culture and science. 2. Washington has become^ a great cultural and scientific cen...

7. Назовите номер предложения, эквивалентного данному русскому Вашингтон стал крупным культурным и научным центром. 1. Washington is a centre of culture and science. 2. Washington has become^ a great cultural and scientific centre. 3. Washington became the centre of science and culture in the nineteenth century
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. Washington has become^ a great cultural and scientific centre.
Гость
2. Washington has become^ a great cultural and scientific centre.