A: What nasty day, isn't it? It has been raining since yesterday a morning. B: They say it is going to get even colder. A: Oh, no! I hate cold an

A: What nasty day, isn't it? It has been raining since yesterday a morning. B: They say it is going to get even colder. A: Oh, no! I hate cold and rain . B: So do I. Let's hope it won't last. Напишите транскрипцыю по русскому
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Какой отвратительный день, не так ли? Дождь идет со вчерашнего утра. Они говорят, будет еще холоднее. О нет! Я ненавижу холод и дождь. И я. Давай надеяться что оно не будет продолжаться долго.