ALL my friends are at school now. They are reading writing or counting. I m not reading, I m not writing and I m not counting. I m in bed.I sleep a lot and drink hot milk. My friends Mark is going to the swimming pool . I m not...

ALL my friends are at school now. They are reading writing or counting. I m not reading, I m not writing and I m not counting. I m in bed.I sleep a lot and drink hot milk. My friends Mark is going to the swimming pool . I m not playing footbool and Im not riding my new bike , I m ill,. помогите пажалуйста нужен перевод.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Все мои друзья сейчас в школе. Они читают письма или подсчитывать. Я не читаю, я не пишу и я не считая. Я  в постели.Мне много спать и пить горячее молоко. Мои друзья Марк собирается в бассейн . Я не играю в эту игру футбол и я не ехал мой новый велосипед , я болен.