Английский язык 9-11 класс. Тема: Время глагола. Задание. Допишите предложения при помощи still, yet, already, since, for, recently, ever. 1.The Robinsons..........havent decorated their house. 2.We have............written all ...

Английский язык 9-11 класс. Тема: Время глагола. Задание. Допишите предложения при помощи still, yet, already, since, for, recently, ever. 1.The Robinsons..........havent decorated their house. 2.We have............written all the postcards. 3.Mike has lived with his cousin...........May 4.We havent decided what we want to buy him........... 5.There have been many good programmes on TV............ 6.We have lived in this village.........a long time. 7.Susan has been my friend.............Kate party last April. 8.Have you.........tried apple pie? 9.They havent sold their yacht............
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. still  2. already  3.since  4.yet  5.recently  6. for  7. for 8. ever  9.yet