Апоудни ад прыстани адплыу цеплаход.Праз 3г ад той самай прыстани услед за цеплаходам адплыу катэр.А якой гадзине катэр дагониць цеплаход,кали яго скорасць роуная 55 км/г,а скорасць цеплахода-25 км/,? На якой адлегласци ад прыс...

Апоудни ад прыстани адплыу цеплаход.Праз 3г ад той самай прыстани услед за цеплаходам адплыу катэр.А якой гадзине катэр дагониць цеплаход,кали яго скорасць роуная 55 км/г,а скорасць цеплахода-25 км/,? На якой адлегласци ад прыстани будуць яны у гэты момант?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
25*3=75(км) - проплыл теплоход за 3часа 55-25=30(км/ч) - скорость сближения 75:30=2,5час=2ч30мин - катер после отплытия догонит теплоход через 2ч30мин 12час+3час+2ч30мин=17ч30мин - время встречи 55*2,5=137,5(км) - от пристани будет встреча