Бір моль NO түзілуі үшін 90,37 кДж жылу қажет.90,37 кДжжылу сіңіргенде қанша грамм азот (||)оксиді түзіледі

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
N₂+O₂=2NO-Q Егер 1 моль азот(||) оксиді түзілу үшін 90,37 кДж жылу сіңірілген болса, онда 90,37 кДж энергия сіңірілу үшін 1 моль азот(||) оксиді түзіледі деген сөз. Заттың мөлшерін жəне мольдік массасын біле отырып оның массасын табамыз: M(NO)=14+16=30г/моль m(NO)=n*M=1*30=30г Жауап: m(NO)=30г